Uğurcan Çakır’dan Trabzonspor tarihine geçecek rakam

Trabzonspor’un şampiyonluğunda önemli bir rol oynayan milli kaleci Uğurcan Çakır, takımdan ayrılmak için hazırlanıyor. Sezonun başında kötü bir performans sergileyen ve sezon boyunca beklenen performansı gösteremeyen Çakır’ın, Trabzonspor’daki kariyeri sona yaklaşıyor.

Uğurcan Çakır, Trabzonspor’da hedeflerine ulaştıktan sonra Avrupa’da devam etmeyi planlıyor. Milli kaleci, kariyerine Avrupa’da devam etmek istiyor ve sezon sonunda takımdan ayrılacak.

Trabzonspor yönetimi, Avrupa kulüplerinin ilgisini çeken Uğurcan Çakır’a Sheffield United, Everton, Monaco ve Nice gibi takımların teklif yaptığı bilgisini verdi. Ancak Trabzonspor, milli kaleci için 15 milyon euro bonservis bedeli belirledi ve 15 milyon euro altındaki teklifleri kabul etmeyecek. Uğurcan Çakır, bu sezon 41 resmi maçta forma giydi ve 17 maçta kalesini gole kapattı. Ancak 58 gol yemek zorunda kaldı.

Uğurcan Çakır, Trabzonspor’da başarılı bir performans gösterdi ve takımın şampiyonluğunda büyük pay sahibi oldu. Trabzonspor yönetimi, milli kaleci için belirlediği yüksek bonservis bedeliyle birlikte Yusuf Yazıcı’nın ardından en pahalı ikinci satışını gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir