Trabzonspor’da Yaprak Dökümü İki Ayrılık Birden

Trabzonspor yönetimi, bu sezon katıldığı tüm kupaları erkenden kaybettikten sonra gelecek sezon için hazırlıklarına başladı. Bu doğrultuda, Vitor Hugo ve Bruno Peres’in ardından Stefano Denswil ve Jens Styryger Larsen ile de yollarını ayırmayı planlıyorlar. TRT Spor’un haberine göre, bordo mavili kulüp, her iki futbolcuyla da sözleşmelerini feshetmek için çalışmalara başlamış durumda.

Trabzonspor yöneticileri, her iki futbolcunun menajerleriyle görüşerek, alacaklarından kısmen feragat etmeleri karşılığında sözleşmelerini feshetmek istediklerini bildirdi. Geçen sezonun şampiyon kadrosunda yer alan Denswil, geçtiğimiz Haziran ayında 3+1 yıllık bir sözleşme imzalamış ve toplamda 5.3 milyon Euro ücret garantisi almıştı. Aynı günlerde 3 yıllık bir sözleşme yapılan Larsen’e ise toplamda 3.75 milyon Euro garanti ücret ve 459 bin Euro imza parası taahhüt edilmişti.

Öte yandan, Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı Ednaldo Rodrigues, milli takım teknik direktörlüğü için ilk tercihinin Carlo Ancelotti olduğunu açıkladı. Rodrigues, “Ancelotti bizim A planımız. Eğer olumsuz bir cevap alırsak, B planımız da var” şeklinde konuştu. Ancelotti’nin yanı sıra, Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus ile Abel Ferreira ve Fernando Diniz de adaylar arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir