Trabzonspor’da Vitor Hugo Krizi

Trabzonspor, son dönemde yaşadığı başkanlık seçimi sürecinin ardından ilk transfer hamlesini gerçekleştirdi. Bordo-mavililer, tecrübeli stoperi Vitor Hugo’nun transferi için Bahia ile anlaşmaya vardı. Brezilya ekibi daha önce kiralık ve satın alma opsiyonlu olmak üzere 2 teklif yapmış ve 4 yıllık sözleşme önermişti. Trabzonspor’un Vitor Hugo’yu Bahia’ya transfer etmesiyle birlikte Bordo-mavili ekipte yeni bir savunma oyuncusu transferi için çalışmaların başladığı konuşuluyor.

Vitor Hugo, 2015 yılında Palmeiras’dan Fiorentina’ya transfer olmuştu. 2017-18 sezonunda ise Serie A ekibinden AC Milan’a kiralanmıştı. 2018 yılında Fiorentina’ya dönen Hugo, 2019 yazında ise Brezilya ekibi Palmeiras’a transfer olmuştu. Geçtiğimiz sezon başında ise Trabzonspor’a kiralandı. Karadeniz ekibinde 31 maça çıkan Hugo, 3 kez fileleri havalandırdı. 31 yaşındaki savunmacı, Trabzonspor formasıyla 2 Türkiye Kupası ve bir Süper Lig şampiyonluğu yaşadı.

Trabzonspor, son dönemde birçok kulüpte olduğu gibi mali sorunlar yaşadı. Özellikle pandemi süreci, kulüplerin gelirlerini olumsuz etkiledi. Bu nedenle Trabzonspor, transfer politikasını da değiştirmek zorunda kaldı. Ertuğrul Doğan’ın başkanlığa gelmesiyle birlikte, kulüp mali disiplin ve kulübün alt yapısına yatırım yapma konularında daha sıkı bir politika benimsiyor. Bu nedenle Vitor Hugo’nun transferinde de uygun bir bedel ödenmesi konusunda dikkatli davranıldığı söyleniyor.

Trabzonspor taraftarları, yeni sezon öncesinde takımda birçok değişiklik bekliyor. Yeni transferlerin yanı sıra, teknik direktörlük konusunda da belirsizlikler var. Trabzonspor, son dönemde birçok teknik direktörle görüşmeler yaptı ancak henüz net bir karar verilmedi. Kulübün mali durumu, teknik direktörlük konusunda da sıkıntılar yaşanmasına neden oluyor. Bu nedenle Trabzonspor taraftarları, kulübün mali disiplin konusunda daha sıkı bir politika benimsemesini ve bu doğrultuda transfer ve teknik direktörlük konularında daha mantıklı kararlar vermesini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir