Mohamed Elneny Beşiktaş’ta

Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, önümüzdeki sezon için kadrosunu güçlendirmek adına eski bir yıldızını takıma katmak istedi. Ancak oyuncunun yüksek maliyeti, görüşmeleri zorlaştırdı. Bunun üzerine Şenol Güneş, tanıdık bir isim olan Mohamed Elneny’nin tekrar takıma dönmesini istedi.

Tecrübeli çalıştırıcı, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal’de forma giyen Mısırlı ön libero Elneny ile tekrar anlaşmayı hedefliyor. Arsenal ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan Elneny’nin kiralık olarak transfer edilmesi gündeme geldi.

Beşiktaş yönetiminin hedefi, 30 yaşındaki oyuncuyu kiralarken herhangi bir transfer ücreti ödememek. Bunun yanı sıra Elneny’nin yaklaşık 3 milyon Euro olan maaşının karşılanması planlanıyor. Beşiktaş, bu teklifle birlikte önümüzdeki günlerde Arsenal yönetimiyle görüşmek üzere Londra’ya gidecek.

Şenol Güneş’in, geçmişte çalıştığı ve tanıdığı bir oyuncuyu takıma dahil etmek istemesi, Beşiktaş’ın gelecek sezon hedeflerine yönelik stratejisinin bir parçası olarak görülüyor. Elneny’nin takıma katılmasıyla orta sahanın güçleneceği ve Şenol Güneş’in istediği oyun planını daha etkili bir şekilde uygulayabilecekleri düşünülüyor. Beşiktaş yönetimi, bu transfer hamlesiyle takımın rekabet gücünü artırmayı ve Şenol Güneş’in şampiyonluk hedeflerine ulaşmasını desteklemeyi amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir