Marek Hamsik’in Yerine Süper Yıldız

Tabzonspor, Marek Hamsik ile yollarını ayırmaya karar verdi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan 35 yaşındaki futbolcunun, Bratislava’ya dönüp kariyerini burada noktalaması bekleniyor. Tabzonspor’da ilk sezonunda şampiyonluk yaşayan Hamsik, bu sezon ise sakatlıklar sebebiyle düzenli forma şansı bulamamıştı.

Marek Hamsik’in yerine ise Tabzonspor, Hırvat futbolcu Mihael Zaper’i transfer etmeye hazırlanıyor. Nenad Bjelica’nın eski öğrencisi olan 24 yaşındaki ön libero, Osijek’ten Tabzonspor’a gelecek. Bu sezon ligde 25 maça çıkan Zaper, 1 gol 2 asistle takımına katkı sağlamıştı. Genç futbolcunun Tabzonspor ile 2024’e kadar sözleşmesi bulunuyor ve güncel piyasa değeri 3 milyon euro olarak belirlenmiş durumda.

Marek Hamsik’in Tabzonspor serüveni, 2021-22 sezonunda yaşadığı şampiyonluk sevinci ile başlamıştı. Ancak bu sezon yaşadığı sakatlıklar ve ritim bulma zorlukları sebebiyle gözden düşen deneyimli futbolcu, sözleşmesinin sona ermesiyle takımdan ayrılacak. Hamsik’in, altyapısından yetiştiği Bratislava’ya dönüp profesyonel kariyerini burada noktalaması bekleniyor.

Tabzonspor’un transfer etmeye hazırlandığı Mihael Zaper ise Nenad Bjelica’nın eski öğrencisi olarak dikkat çekiyor. 24 yaşındaki genç futbolcu, ön libero mevkiinde gösterdiği performans ile takımına katkı sağlamış ve Tabzonspor’un ileriye dönük planları arasında yer almış durumda. Zaper’in Tabzonspor ile 2024’e kadar sözleşmesi bulunuyor ve takımın önemli bir transfer hamlesi olarak değerlendiriliyor.

Tabzonspor, Marek Hamsik’in ayrılığı ve Mihael Zaper’in transferiyle ilgili resmi açıklamayı önümüzdeki günlerde yapması bekleniyor. Hamsik’in veda edeceği Tabzonspor’da, Zaper’in ise yeni bir dönem başlatacağı belirtiliyor. 2022-23 sezonunda yaşanan bu değişiklikler, Tabzonspor’un kadro planlaması ve gelecek sezon için yapacağı hamleler konusunda da dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir