Kartal’da yılın transferi çok yakın..

Beşiktaş, gelecek sezon için transfer çalışmalarına başlamış ve birçok yıldız isimle ilgilendiği sırada beklenmedik bir gelişme yaşanmıştır. Beşiktaş’ın hedeflediği yıldız oyuncu, “Beşiktaş’ı isterim” mesajını ileterek büyük bir heyecan yaratmıştır.

Atletico Madrid forması giyen Geoffrey Kondogbia, Beşiktaş’ın transfer listesinin başında yer almaktadır. Siyah-beyazlılar, 30 yaşındaki bu yetenekli futbolcu için mali şartları düşürmek amacıyla çalışmalara başlamış ve Atletico Madrid kulübüyle iletişime geçmiştir. Beşiktaş, İspanyol ekibinin talep ettiği bonservis ücretini düşürmek için çaba gösterirken, iki kulüp arasında sağlam ilişkilerin sonuca ulaşmasını ummaktadır.

Atletico’nun 5 milyon Euro talebine karşılık, Beşiktaş 2.5 milyon Euro teklif etmeyi hedeflemekte ve orta noktada bir anlaşma sağlamayı ummaktadır. Ayrıca oyuncunun 4 milyon Euro’luk maaşının nasıl paylaşılacağı konusunda pazarlıklar yoğun bir şekilde sürmektedir.

Bu transfer girişimlerine olumlu bir yanıt veren Kondogbia, Beşiktaş’ın ilgisine ilişkin temsilcisine “Olumsuz bakmıyorum. Önce Atletico Madrid ile anlaşsınlar, ardından görüşelim. Beşiktaş’ta oynama seçeneğini değerlendirmek isterim” şeklinde yanıt vermiştir. Bu mesaj, siyah-beyazlı kulübün yetkililerine de iletilmiştir.

Orta saha ve ön libero mevkilerinde görev yapan Kondogbia, kariyeri boyunca 397 maçta forma giymiş, 15 gol atmış ve 21 asist yapmıştır. Tecrübeli oyuncunun, Beşiktaş’ın ilgisiyle birlikte Vodafone Park’ta oynanan yardım maçında sahaya çıktığı ve Arthur Masuaku ile yakın arkadaş olduğu da belirtilmektedir.

Beşiktaş’ın Kondogbia transferindeki olumlu gelişme, taraftarlar arasında büyük bir heyecan yaratmıştır. Siyah-beyazlılar, bu yıldız futbolcunun takıma katılımıyla güçlü bir orta saha hattı oluşturmayı ve gelecek sezon başarıya ulaşmayı hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir