“Hiç kimsenin ummadığı birini alabilir, ‘Vay be!’ diyebilirler”

Galatasaray, Süper Lig’de şampiyonluğa bir adım kalmışken transfer çalışmalarına hız verdi. Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı hedefleyen Galatasaray, kadrosuna yeni bir dünya yıldızı katmak için çaba harcıyor. Ünlü transfer uzmanı Erden Timur, bu hedef doğrultusunda Londra’da araştırmalarına devam ediyor.

Fanatik’in haberine göre, Galatasaray, kanat pozisyonunu güçlendirmek amacıyla Chelsea’de forma giyen Faslı yıldız Hakim Ziyech ile Londra’da bir araya geldi. PSG’ye transferi suya düşen Ziyech’in Chelsea’de kendine yer bulmakta zorlandığı ve bu durumdan mutsuz olduğu belirtiliyor. Avrupa’nın birçok kulübüyle görüşmeler yapacak olan Erden Timur’un, Faslı oyuncuyla da görüştüğü ortaya çıktı.

Chelsea’den ayrılmaya karar veren 30 yaşındaki oyuncu için Türkiye dışında da ilgilenen kulüpler bulunuyor, ancak Erden Timur’un son görüşmede İngiliz kulübüyle anlaşma aşamasına geldiği ifade ediliyor. Galatasaray’ın kadrosunu daha da güçlendirmek isteyen Erden Timur’un cömert davrandığı belirtiliyor. Kulübe yakın kaynaklar, Galatasaray’ın Ziyech gibi oyuncular için büyük bir adım attığını vurguluyor.

Ziyech, Ajax’tan 40 milyon Euro karşılığında transfer edildi, ancak burada mutsuz olduğu bildiriliyor. Oyuncunun, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek bir takımda forma giymeye daha yakın olduğu söyleniyor. Bu sezon 17 maçta görev alan Hakim Ziyech, henüz gol atma başarısı gösteremedi ve sadece 2 asist yapabildi. Faslı oyuncunun piyasa değeri ise 18 milyon Euro olarak belirleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir