Fırtına’ya Gol Makinası Geliyor

Trabzonspor’un eski golcüsü Andreas Cornelius’un takıma geri dönebileceği konuşuluyor. Kopenhag’dan sezon başında 6 milyon euro karşılığında transfer edilen 30 yaşındaki golcü, istenilen performansı sergileyemediği için takımdan ayrılma kararı aldı. Trabzonspor’un eski teknik direktörü Ünal Karaman döneminde önemli bir rol oynayan Cornelius’un, Nenad Bjelica’nın gelişiyle birlikte takıma geri dönebileceği konuşuluyor.

Bordo-mavililerin eski golcüsünü kiralamaya sıcak baktığı ve oyuncunun tavrına göre resmi adımları atacağı belirtiliyor. Yeni yönetimin daha iddialı bir kadroyla yeni sezona girmek istediği biliniyor ve Andreas Cornelius konusunda da ısrarcı olduğu ifade ediliyor. Kulübün, oyuncunun 1 yıllık maaşının tamamını karşılamaya hazır olduğu da kaydediliyor.

Andreas Cornelius, 2018-2019 sezonunda Trabzonspor formasıyla 32 maça çıkmış ve 16 gol atmıştı. Kopenhag’a transfer olmasının ardından performansında düşüş yaşayan Danimarkalı golcü, bu sezon ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde gol atamadı. Takımdan ayrılma kararı alan Cornelius’un, Trabzonspor’da tekrar eski günlerine dönmesi ve takıma katkı sağlaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir