Fırtına’da Nenad Bjelica Şaşkınlığı

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü Nenad Bjelica, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Görüşmelerinin çok uzun sürmediğini ve Trabzonspor’un kendisine ilgisinin bu süreci hızlandırdığını belirten Bjelica, Trabzonspor’un son şampiyon olduğunu ve hedeflerinin ne olduğunu bildiğini söyledi.

Bjelica, Trabzonspor’un yetenekli bir takım olduğunu ancak bazen kendi seviyesini gösteremediği maçlar oynadığını ifade etti. Bu nedenle çok çalışmaları gerektiğini ve oyuncu grubunun buna hazır olduğunu belirten Bjelica, tek hedeflerinin önceki başarıları tekrar yakalayabilmek olduğunu vurguladı.

Henüz herhangi bir karar alınmadığını belirten Bjelica, 2 gündür Trabzon’da olduğunu ve sadece bir maç oynadıklarını söyledi. Bu nedenle 2-3 gün geçirdiği insanlar için karar almanın adil olmayacağını ifade eden Bjelica, önümüzdeki günlerde yönetimle yaptıkları değerlendirmeler sonrası net kararlar alınabileceğini belirtti. Bjelica, sezon içinde dakika alamayan oyunculara fırsat vererek önümüzdeki senenin bir hazırlığını yapacaklarını ve henüz hiçbir oyuncu için ayrılık kararı alınmadığını söyledi.

Bjelica, Trabzonspor’un öncelikle 5 değil 6 hedefi olduğunu hatırlatarak, takımın Süper Kupa kazanma başarısı gösterdiğini belirtti. Ancak bir şeyler yapmaya çalışırken hatalar yapılabileceğini ifade eden Bjelica, bu takımın gücünü gösteremediği maçlar olduğunu da kabul etti. Bjelica, buraya geldikleri ilk andan itibaren kazanmak için oynayan bir takım hedeflediklerini ve tek hedeflerinin geçen senen Trabzonspor’un yakaladığı başarıları tekrar yakalayabilmek olduğunu vurguladı.

Bjelica, Trabzonspor’da kalması planlanan oyuncularla ilgili de açıklamalarda bulundu. Bjelica’ya göre henüz herhangi bir oyuncu için ayrılık kararı alınmamıştı. Bjelica, sezon içinde dakika alamayan oyunculara fırsat vererek önümüzdeki senenin bir hazırlığını yapacaklarını ve bu konuda yönetimle de görüşeceklerini belirtti. Bjelica, Trabzonspor’da kalması planlanan oyuncularla ilgili raporunu kısa sürede yönetimle paylaşacaklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir