Fenerbahçe’nin Yıldızı Trabzonspor’da

Trabzonspor’un, Fenerbahçe ile sözleşmesini uzatmayan ve kendisine İtalya’da kulüp arayan Miha Zajc’a teklif gönderdiği bildiriliyor.

Teknik direktör Nenad Bjelica’nın da Zajc ile aynı dili konuştuğu ve oyuncuyu Trabzonspor’da çalışmak için arayarak ilgisini ilettiği ifade ediliyor. Marek Hamsik’in yerine tecrübeli oyuncu arayışlarına devam eden Trabzonspor’un, Zajc’ı da orta sahada değerlendirebileceği belirtiliyor.

Trabzonspor’un Hamsik tarzı oyuncaların yaşlarına bakmaksızın yüksek maliyet talepleri nedeniyle alternatif isimlere yönlendiği ifade ediliyor. Bu bağlamda son olarak Serie B’de Parma forması giyen 34 yaşındaki oyuncu Franco Vazquez’e yılda 1.5 milyon euro’dan 3 yıllık bir teklif yapıldığı aktarılıyor.

Transfer süreçleri genellikle karmaşık ve zaman alıcı olabilir. Futbol kulüpleri, transfer dönemlerinde farklı oyuncu seçeneklerini değerlendirerek kadrolarını güçlendirmek için çalışmalarını sürdürürler. Ancak tüm transfer süreçleri, kulüpler arasındaki anlaşmalar ve oyuncuların kendi tercihleri doğrultusunda şekillenir. Dolayısıyla, Zajc veya Vazquez gibi oyuncuların Trabzonspor ile anlaşma sağlayıp sağlamayacağı netleşmeden önce resmi bir açıklama yapılması beklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir