Erman Toroğlu: “Galatasaray’ın işini bitirmek için yaptılar, bakın ağır bir şey söylüyorum”

MHK, son açıklamalarıyla yeniden gündemde. A Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Özgür Yankaya ile ilgili MHK Başkanı Lale Orta’ya sert eleştiriler yöneltti. Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesinde hakem kararlarına dair eleştiriler hala devam ediyor.

Erman Toroğlu, Galatasaray’ın elenmesinde başrol oynayan Özgür Yankaya’nın hakemlikten ayrılması gerektiğini söyledi. MHK Başkanı Lale Orta’nın Özgür Yankaya’yı ödüllendirmesi ve bu durumun Galatasaray’ın maddi kaybına neden olduğunu belirten Toroğlu, “Galatasaray hakem yüzünden kupadan elendi, ödül vermişsiniz. O zaman siz Galatasaray’ın elenmesini mi istiyorsunuz? Hem günah, hem ayıp!” diye sert tepki gösterdi.

Özgür Yankaya’nın Galatasaray maçında penaltı pozisyonunu görmediğini ve sonrasında 5 maç ceza almasına rağmen ödüllendirilmesine anlam veremediğini dile getiren Toroğlu, “Özgür Yankaya bir takımı eleyip 5 maça gidiyorsa, Lale Orta senin ve ekibinin kastı var. Bakın ağır bir şey söylüyorum. Cevap versene Lale Orta!” dedi.

Toroğlu, Özgür Yankaya’nın geçmişte Fenerbahçe – Kayserispor maçında da hakemlik yaptığını ve tartışmalı bir pozisyonda karar verdiğini hatırlatarak, “O top döndü Fenerbahçe gol attı, Kayseri elendi. Çok önceden bıraktırılması gerekirdi. Hangisine ne yaptınız, Galatasaray elenince ödül verdiniz.” diye konuştu.

Türk futbolunda MHK’nın hakem atamaları ve ödüllendirme kararlarına dair eleştiriler devam ederken, Erman Toroğlu’nun Lale Orta’ya yönelik eleştirileri de büyük yankı uyandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir