Beşiktaş’ta Gedson Kararı

Beşiktaş yönetimi, Portekizli futbolcu Gedson Fernandes’i takımda tutmanın planlarını yapıyor. Henüz resmi bir teklif olmamasına rağmen, birçok Avrupa kulübünün ilgisiyle karşı karşıya olan Fernandes için Beşiktaş, en az bir yıl daha anlaşmayı hedefliyor.

Yaz transfer döneminde Gedson Fernandes’in ayrılığına sıcak bakmayan Beşiktaş yönetimi, Portekizli oyuncuyu 25 milyon eurodan düşük bir rakama bırakmayı düşünmüyor. Fernandes’in bonservisinin yüzde 50’si Benfica tarafından elinde bulunduruluyor. Dolayısıyla, 24 yaşındaki futbolcu 25 milyon euroya satılırsa, Beşiktaş’ın 12,5 milyon euroyu Benfica’ya ödemesi gerekecek.

Beşiktaş formasıyla 36 resmi maça çıkan Gedson Fernandes, 3 gol attı ve 7 asist yaptı. Performansıyla takıma katkı sağlayan Fernandes’in yetenekleri ve potansiyeli, diğer kulüplerin dikkatini çekti.

Beşiktaş yönetiminin, Gedson Fernandes’i kadroda tutmak için çaba sarf etmesi, oyuncunun takıma olan katkısının farkında olduğunu gösteriyor. Ancak, geleceği hakkındaki belirsizlik ve diğer kulüplerin ilgisi, Fernandes’in Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağı konusunda belirleyici olacak.

Beşiktaş taraftarları, Gedson Fernandes’in takımda kalmasını ve gelecek sezon için başarılara katkı yapmasını umut ediyor. Transfer süreci ve oyuncunun geleceği yakından takip edilmeye devam edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir